Polskie komedie 2019 – Hiszpańska Mucha

Jazz, angielski humor, beret z Harods'a i kulisy rewiowego teatru. To wszystko znajdziemy w przezabawnej komedii omyłek pt. „Hiszpańska Mucha”.

Spektakl pt. „Hiszpańska Mucha” w reżyserii Jakuba Przebindowskiego zobaczymy w niedzielę, 15 kwietnia o godz. 18.00 na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Londyn, lata 30-te XX wieku, reżyser teatralny Arthur Spender przygotowuje oszałamiającą rewię, w której ma wystąpić Nora Wallins - gwiazda londyńskich teatrów muzycznych, prywatnie długoletnia partnerka reżysera. Brak funduszy skłania go do znajomości z tajemniczym przedsiębiorcą - Harrym Jo, który zgadza się na pomoc, jednak pod pewnymi warunkami. Powoduje to lawinę przezabawnych i zaskakujących zwrotów akcji, z tytułową „Hiszpańską Muchą” w tle.

Źródło: tuwodzislaw

Na wodzisławskiej scenie pojawi się plejada polskich gwiazd: Anna Korcz, Piotr Szwedes, Sambor Czarnota, Martyna Kliszewska, Dorota Zięciowska. Kostiumy dla aktorów przygotował jeden z najlepszych polskich projektantów - Tomasz Ossoliński, a scenografia utrzymana w stylu brytyjskiego Art Deco zapewni niezapomniane wrażenia.

- Doborowa obsada, mistrzowska gra aktorska i porywająca fabuła będą gwarancją dobrze spędzonego czasu w Wodzisławskim Centrum Kultury - zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

polskie komedie 2019

 


polskie komedie 2019